PUBG’nin Yapımcıları Fortnite’ın PUBG Benzeri Oyununu Eleştirdi!

PUBG’nin Yapımcıları Fortnite’ın PUBG Benzeri Oyununu Eleştirdi!

- Kategori:Gündem, Haber, Oyun

Epic Games’in Fortnite isimli oyununa gelecek olan Battle Royal isimli ayrıca  oynanabilir  bedava mod, PUBG’nin yapımcısı Bluehole tarafından ”Yılın halkla ilişkiler faciası” olmasıyla eleştirdi.

Geçtiğimiz hafta Epic Games’in erken erişim hayatta kalma oyunu Fortnite’ın, Playerunknown’s Battlegrounds oyununa  birebir benzer olan ve tamamen ücretsiz olacak Fortnite Battle Royale isimli oyununu tanıtmıştık. Özellikle PUBG’nin başarısıyla yeniden gündemleşen çevrim içi ‘Battle Royal” türü oyunlara hamle yapmak isteyen Epic Game yapımcıları, oyun türüne olan sevgileri yüzünden bu oyunu çıkarttıklarını söylemişti.

 

Bluehole’un başkan yardımcısı, Chang Han Kim’in ise  geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, oyunu her türlü birebir kopyalamakla suçluyor. Fortnite Battle Royal, kendine özel inşa etme mekaniği dışında neredeyse PUBG ile birebir aynı. Ayrıca  PUBG’nin daha önce H1Z1 ve Ark Survival Evolved oyununun King Of The Kill modları olmasa şu an PUBG’Nin olmayacağı çok açık.

 

Kısaca özetleyecek olursak, PUBG’nin yapımcısı Blue Hole, Epic Games’e böyle kopyalamaya devam ederse yasal yola başvuracağını özetlemiş. Eğer Bluehole bu açıklamayı yapmasa, Fortnite bugün manşetlerde bile olmazdı gibi gekiyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Katlanabilir Telefonu ‘Galaxy X’ Geliyor!

Lider akıllı telefon üreticisi Samsung’un çığır açacak yeni